Jak kupić?

1Zadzwoń (+48) 44 737 81 11
3Lub na Allegro

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, indiwidualnej oferty, napisz: biuro [ @ ] perlit.pl .

Godziny otwarcia

Zawady 41c, 97-400 Bełchatów
Poniedziałek-Piątek
: 08:00 - 17:00
Sobota - Tylko po wcześniejszym umówieniu!

PERLITOBETON

perlitobeton

Zalety

 • Dobre właściwości termoizolacyjne
 • Materiał dźwiękochłonny
 • Materiał paroprzepuszczalny
 • Materiał niepalny
 • Łatwe wyrównanie nierównego podłoża

Parametry techniczne

 • Ciężar: 200 - 800 kg/m³
 • Przewodzenie ciepła: 0,06 - 0,22 W/mK
 • Wytrzymałość: 0,6 - 10 MPa
 • Ognioodporność: A1 - niepalny

Perlitobeton - co to?

Perlitobeton to rodzaj lekkiego betonu, służącego jako element izolacyjny lub izolacyjno-konstrukcyjny. Pod względem izolacji cieplnej, wylewki perlitobetonowe są wielokrotnie skuteczniejsze od wylewek betonowych, nieznacznie ustępując styropianowi. Pod względem wytrzymałości, w zależności od proporcji, przewyższają styropian nawet 30 razy, oraz w przeciwieństwie do styropianu są dźwiękochłonne - nie powodują efektów membranowych. Perlitobeton to materiał niepalny (klasa A1), odporny na działanie czynników zewnętrznych (także rozpuszczalników i pochodnych ropy naftowej), idealnie nadaje się do ocieplenia nierównych stropów i powierzchni (np. belki, kolumny).

Kiedy stosować?

Perlitobeton można stosować wszędzie tam, gdzie styropian. Wszędzie tam, gdzie chcemy postawić na wytrzymałość i bezpieczeństwo, a jednocześnie nie rezygnować z ocieplenia, tam wylewka perlitowa będzie świetnym rozwiązaniem.Wylewka perlito-betonowa jest także doskonałym rozwiązaniem ocieplenia w starszych budynkach, gdzie podłogi są nierówne, lub z belkami, często „podlanymi” betonem. Często też ludzie kładą instalacje pod podłogą - styropian trzeba równo dociąć na każdą rurkę, kabel, belkę. Często jest to bardzo pracochłonne, czasem wręcz niemożliwe, żeby dociąć dobrze płyty styropianowe. Docięte źle mogą pracować i spowodować pęknięcie betonowego „chudziaka” - jeśli będziemy mieli pecha, to łącznie z ogrzewaniem podłogowym, które jest w nim zalane.

Osobom ceniącym styropian nade wszystko, proponujemy ułożenie go bez wstępnej wylewki wyrównującej na powierzchni, jaką zastaliśmy przy jednej z naszych robót - na zdjęciu po prawej.

belki

Składniki zaprawy „1:1”

 • perlit - 125L
 • cement - 25kg
 • plastyfikator - 100ml
 • włókna polipropylenowe - 100g

Wykonanie zaprawy

Materiały dodajemy w kolejności: woda - plastyfikator - włókna polipropylenowe - cement. Zamiast plastyfikatora w płynie można stosować plastyfikatory w proszku, np QBLOCK. Po wyrobieniu się tak przygotowanej mieszanki (około 3min), dodajemy perlit. Po dodaniu perlitu mieszamy nie dłużej niż 5 minut. Ilość wody do mieszanki zależy od uznania - jedni klienci wolą robić na mokro, inni na półsucho. Najlepiej stosować cement pierwszej klasy, żeby zaprawa szybko schła.

Pytania, wskazówki?

Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące wylewek perlito-betonowych, potrzebują Państwo wskazówek na temat ich wykonania, lub potrzebujecie Państwo kosztorysu lub oceny ilości potrzebnego materiału, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy

Firma Martsoni nie ponosi odpowiedizalności za materiały na bazie perlitu wykonane samodzielnie, ponieważ nie może nadzorować ich wykonania.
Dla pewności własności wyrobu polecamy gotowe produkty na bazie perlitu z serii ciepłochronnych materiałów budowlanych TERMIX.

Firma Martsoni nie ponosi odpowiedizalności za materiały na bazie perlitu wykonane samodzielnie, ponieważ nie może nadzorować ich wykonania.
Dla pewności własności wyrobu polecamy gotowe produkty na bazie perlitu z serii ciepłochronnych materiałów budowlanych TERMIX.

DO GÓRY

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.