Jak kupić?

1Zadzwoń (+48) 44 737 81 11
3Lub na Allegro

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, indiwidualnej oferty, napisz: biuro [ @ ] perlit.pl .

Godziny otwarcia

Zawady 41c, 97-400 Bełchatów
Poniedziałek-Piątek
: 08:00 - 17:00
Sobota - Tylko po wcześniejszym umówieniu!

Ogrodnictwo

ukorzenienie sadzonek, materiał okrywowy, samodzielne podłoże, dodatek do gleby, ochrona nasion i przesadzanych roślin, zielone dachy

ogrodnictwoep200

AgroPerlit (inaczej perlit EP200), ma najszersze zastosowanie w rolnictwie, ogrodnictwie oraz uprawach szklarniowych, jako dodatek do ziemi ogrodniczej, lub jej zastępnik w uprawach hydroponicznych.

Agro perlit dodany do ziemi powoduje zmniejszenie jej gęstości, co ułatwia rozrost korzeni - a jak wiadomo, lepiej rozrośnięte korzenie, to mocniejsza roślina. Perlit jest naturalnym surowcem pochodzenia wulkanicznego, jest to podłoże czyste biologicznie oraz nieaktywne chemicznie. Perlit naturalnie wkomponowuje się w podłoże, a dzięki mocno porowatej strukturze przypominającej gąbkę, dobrze przechowuje wilgoć, stopniowo oddając ją do podłoża, z którym jest wymieszany. Stanowi więc naturalny regulator wilgoci podłoża rośliny. Jako dodatek do ziemi, nadaje się do upraw wszystkich kwiatów, zwykle sprzedawany jest wtedy w niewielkich (1-5L) torebkach do samodzielnego wymieszania z ziemią. W uprawach szklarniowych znajduje zastosowanie głównie w uprawach kwiatów ciętych – np. anturium, róży, gerbera, ale także w uprawie pomidora, sałaty czy ogórka. Najlepsze efekty uzyskuje się mieszając Perlit z glebą, torfem, biohumusem lub innym podłożem w stosunku 1litr Agro-perlitu na 3 litry podłoża. Można też sadzić rośliny bezpośrednio w AgroPerlicie stosując odpowiednie nawozy do uprawy hydroponicznej. O zaletach stosowania perlitu w ogrodnictwie można przeczytać choćby na łamach „Hasła Ogrodniczego”.

View the embedded image gallery online at:
https://perlit.pl/zastosowania/ogrodnictwo#sigProGalleria4fda155324

DO GÓRY

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.